wz
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vianočný dar

Tak sa to začalo...

Prajem dobrú nocku
Vložil(a) Cezmín, Ut, 14/12/2010 - 02:36
Milí moji, muž je prechorený momentálne a veruže aj mňa to akosi už začína bantovať, len tak-tak sa držím, ľadvinky ma bantujú. Zase som asi prechladla...
Odchádza mi monitor a pokiaľ sa neozvem, tak som bez prístupu k počítaču, pretože korunky na nový nemám. Mám už zúženú obrazovku a je to len otázkou niekoľkých dní, čo odíde a nebudem môcť nič robiť, bohužiaľ. Ďakujem Vám moc a moc za anjelíčkov, dobré slovíčka a za všetky krásne pozdravíky, aj e-mailové. Osobitne ďakujem Evke-Evine za pohľadnicu, vlastne fotočku k Vianociam, čo mi došlo poštou. Na fotočke sú jej ručné práce, krásne... nejde mi scaner, nemôžem to zoskenovať a sem vyložiť...
Pápa milí moji a všetko dobré s Vami nech je!
Cezmín

»
Cezmínko,
Vložil(a) Evina, Ut, 14/12/2010 - 18:46
jsem moc ráda, že se Ti líbí moje letošní Vánoční přáníčka. Posílala jsem je z Božího Daru, je tam krásné razítko. Snad i tato Ježíškova Pošta splní Tvé největší přání: lepší zdraví pro Tebe a manžela (i ostatní rodinu a přátele)
Eva

Květulka - PRO CEZMÍNKU NAŠÍ MILOU !
Vložil(a) Kveta Hornová, Ut, 14/12/2010 - 22:38

AHOJÍČEK MILÁ NAŠE CEZMÍNKO !!!!!
PŘEČETLA JSEM SI, ŽE TI ODCHÁZÍ MONITOR A BEZ NĚHO BY JSI BYLA ÚPLNĚ VYŘÍZENÁ. NEMOHLA BY JSI PRACOVAT NA PC A TO BY BYLO PRO TEBE VELMI SMUTNÉ A NEPŘIJATELNÉ A CO MY BYCHOM SI POČALI BEZ TEBE? TO JE I PRO NÁS NEMYSLITELNÉ! NABÍZÍM TI ZE SRDCE POMOC A BYLA BYCH MOC RÁDA, KDYBY JSI JI PŘIJALA BEZ OSTYCHU A NĚJAKÝCH VÝČITEK SVĚDOMÍ.  KDYŽ JSEM MOHLA POMOCI PŘI ZÁPLAVÁCH, TAK CHCI POMOCI I TOBĚ!
KOLIK TAM U VÁS STOJÍ MONITOR?
POŠLI MI TVOJI ADRESU TŘEBA I MAILEM A JÁ TI NA NĚHO PŮJČÍM.
NESPĚCHÁM NA VRÁCENÍ, ANI TO NEPOTŘEBUJI VRACET CELÉ, MŮŽEŠ JAKO BY NA SPLÁTKY,  ALE TEHDY,  AŽ BUDEŠ MOCI!  ALE BEZ MONITORU BÝT NEMŮŽEŠ. POŠLI TO BRZY, NEŽ TI TO KLEKNE ÚPLNĚ A JÁ TI ZAŠLU PENÍZKY, JAKO Z LÁSKY K TOBĚ A TVÉMU PŘÁTELSTVÍ.  TAK BUDU ČEKAT NA ODPOVĚĎ NA MAILU S ADRESOU TVOJI, NEBO ÚČET, PROSTĚ NĚCO, KAM MÁM PENÍZKY POSLAT. PROSTĚ BEZ POČÍTAČE NEMŮŽEŠ EXISTOVAT. JÁ VÍM JAKÉ TO JE BEZ POČÍTAČE, JSME PROSTĚ UŽ ZÁVISLÁCI A POTŘEBUJEME TO K ŽIVOTU. TAK ČEKÁM!
KvětulkaMilá Kvetka, skláňam sa pred vašou dobrotou
Vložil(a) Avineto@seznam.cz, St, 15/12/2010 - 11:13
Už som i ja na to myslela, rada by som pomohla. Nech Boch chráni vaše dobré srdiečko.
Ludmila

Květulka - VŠEM CO NAHLÉDNOU!
Vložil(a) Kveta Hornová, So, 18/12/2010 - 11:15
Celoživotní vztahy nám dávají Celoživotní lekce. Musíme těmito lekcemi
postupně procházet a budovat jimi tento vztah, aby měl dobré základy.
Důležité je učit se z těchto lekcí, milovat tuto osobu a uvádět do praxe to,
co jsme se naučili ve všech ostatních našich vztazích, ve všech oblastech
našeho života.
Je smutné, že láska je slepá, ale přátelství ne. Přátelství je jasnovidec.

http://sklad.obrazku.cz/obr575456_Kokadvent.bmp
 

Dievčence a chlapci
Vložil(a) Cezmín, Ne, 19/12/2010 - 22:33
Dobrú noc prajem a dobrú noc mi dal aj monitor, takže som bez možnosti prístupu na internet. Lúčim sa s Vami do čias, kým nebude nový monitor, píšem Vám od syna. prajem všetko dobré a krásne sviatky Vianoc a pokoja, mieru v duši, srdci a mysli a nech sú tohtoročné Vianoce pre Vás požehnaním a povzbudením, že všetko zlé sa časom na dobré obráti.   Veľa zdravia a šťastia prajem do Nového roku 2011. Držím Vám palce a verím, že sem prídete a budem po Novom roku čítať pol dňa Vaše pozdravíky a dobré slovíčka.
Ahojky a dočítania možno až po Novom roku...
Cezmín
P.S.
Inak, pozrite, kde sme spolu zapísané s našou novozvolenou pani starostkou Ľubkou z Ardanoviec...

STUDŇA ČASU...
V súčasnosti vyšla kniha Studňa času s prebásnenými povesťami z okolia Topoľčian. ĎAKUJEM VŠETKÝM, KTORÍ MI POMOHLI PRI SPRACOVANÍ INFORMÁCIÍ K TEJTO PUBLIKÁCII:
Ing. Gabriela Grznárová z Tvrdomestíc
Bc. Ľudmila Kilianová z Prašíc
Mgr. Milka Ružičková z Holíča
Olinka Godálová z Hlohovca
Olinka Tomancová z Prašíc
Ing. Ján Uhlár, CSc. zo Šale

Anežka Vražbová, kronikárka obce Horné Chlebany

Vladimír Bajzík zo Závady
Irena Božiková z Vozokan
Ing. Michal Kopecký z obce Chrabrany
Emília Božiková z Urminiec
Serafína Rodinová z Krušoviec
Matilda Matejovičová z obce Lužany
Rudolf Matejovič z obce Lužany
Adrika Streicherová z Krnče
Anton Červený a jeho manželka z Veľkých Bedzian
Milan Minárik zo Solčianok
Štefánia Turňová zo Solčianok
Štefánia Krištofová zo Solčianok

Ľubomíra Ondrejková starostka obce Ardanovce

Mária Kuželová z Bratislavy
Jozef Kucka z Koniaroviec
Marián Figura z Biskupovej
Augustín Kupec a Adriana Kupcová z Biskupovej
Ing. Pavel Štros, starosta obce Bošany
http://zdenkalacikova.webgarden.cz/vydane-zbierky

 

Květulka
Vložil(a) Kveta Hornová, Po, 20/12/2010 - 00:55

CEZMÍNKA MĚ POVĚŘILA, ABYCH VÁS POZDRAVOVALA, ŽE JÍ UŽ KLEKNUL MONITOR! TAK ZATÍM NEBUDE PŘÍTOMNA. NABÍDLA JSEM JI POMOC, ŽE JI PÚJČÍM, ABY NEBYLA ODŘÍZNUTA OD SVĚTA A OD NÁS. PŘIJALA PÚJČKU JEDINĚ S TÍM, ŽE JI VRÁTÍ !
Ale já bych měla takový nápad, jestli bude někdo souhlasit!
Aby nemusela vracet, jelikož má malý důchod, chtěla bych vás tímto poprosit o pomoc já ! Já jí peníze pošlu, ale chtěla bych, aby to nemusela vracet, že bychom na ni udělali sbírku, každý by přispěl částkou malou, statní doplatím. Já si myslím, že to nemá z čeho vrátit. ONA TO URČITĚ BY VRÁTILA O TO NEJDE, ale bude jí to chybět a nebo se bude moc uskromňovat,  aby to vrátila. Je mi to líto, moc by musela škudlit, aby to vrátila. TAK MOC PROSÍM ZA NI! ABY NEMUSELA VRACET, TAK KDO MÚŽE JESTLI NĚJAKOU ČÁSTKOU PŘISPĚJE!
Jinak by půjčku nepřijala. Já ji zítra hned pošlu penízky na konto jejího syna, aby to mohli koupit! Tak kdo je pro ozvěte se. POSÍLÁM NA KONTO 6 000 kc. MOJE ADRESA...

Dobré ránko prajem
Vložil(a) sportinka1, Po, 20/12/2010 - 07:04
http://sklad.obrazku.cz/obr576800_2222.JPG
P.S - pani Kvetka , napíšte prosím vašu mailovu adresu...ďakujem

»

Květulka
Vložil(a) Kveta Hornová, Po, 20/12/2010 - 10:04
POSÍLÁM MAIL

»

Opravdu krásné!
Vložil (a) Evina, Po, 20/12/2010 - 18:11
Velmi mně dojala snaha pomoci Cezmínce.
Květulko,je zbytečné snažit se naučit mě něco.Já vlastně neumím nic na PC. Před rokem bych nevěřila, že k tomu někdy zasednu. Šlo to jen okolo mě.Rodina se mi složila na tento počítač.Několik měsíců jsem se bála to vůbec otevřít. ( Umím jen odeslat a přijmout poštu, poslat (v poště) fotky. Prostě jen tak, jako naprostý analfabet. V noci, když nemůžu spát, pročítám blogy. Jsem asi nevzdělávatelná/Omlouvám se, mám technické vzdělání. Ale za nás se počítalo na logaritmickém pravítku!
Pac a pusu Eva

Pěkné odpoledne
Vložil(a) Honza 1, Po, 20/12/2010 - 15:22
Pěkné odpoledne přátelům na netu přeji. Nejen 2 dny, ale 24 hodin sem nenahlédnout stačí a dějou se věci... Určitě bych se připojil taky nějakou částkou na monitor, to je jasná zpráva, nejlépe by bylo na číslo účtu, jak píše Dušan.Alenko, smekám za nezištnou pomoc Cezmínce a Květulka - sluníčko to iniciovala, i jí patří můj obdiv.
Je fajn a čím dál víc se o tom přesvědčuji, že se tady sešla výjimečná parta lidiček. To moc hřeje a v dnešní době zvláště! Však víte o čem mluvím.
Opatrujte se všichni!
Honza + http://www.czregion.cz/teskov


To som tu nebol
Vložil(a) Dušan, Po, 20/12/2010 - 13:57
pozrieť tuším dva dni a toho sa zu udialo až, až.
Najskôr kvitujem snahu Květulky a dávam poklonu Alenke, za nezištnú pomoc Cezmínke. V prípade potreby by som sa pridal i ja - najlepšie prípadnú pomoc poslať na číslo účtu.
Ilča, ma opäť zamestnala hlavolamom, nad ktorým si "lámem hlavu" naďalej. Zatiaľ sa mi podarilo dnes o 12,15.45 sec. "kozla dostať do klietky" na 34 ťahov a 26 sec. skôr mi to nejde, aj keď som to skúšal aj viac ako 20x. Najhorší čas som mal na 239 ťahov a za 207 sec.
A ten "recept" čo som sľúbil pošlem i keď Ilča píše, aby som poslal radšej "produkt". To by bolo možno trocha obtiažne.
Pozdravuje Dušan

»

Květulko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vložil(a) Anelaaja, Po, 20/12/2010 - 09:20
Snad to ještě přečteš, než odešleš peníze!!!!!
Mám skoro nový monitor, a ten jsem se rozhodla Cezmínce poslat. Dostala jsem od syna větší a tak mi můj nečinně leží. Čekala jsem až pominou ty velké mrazy. Pokud možno, tak peníze neposílej, já ji ho pošlu!!!!!

Alenka
Vložil(a) sportinka1, Po, 20/12/2010 - 11:45
ĎAKUJEM ZA CEZMÍNKU....MÁŠ VEĽKÉ A DOBRÉ SRDIEČKO A ĎAKUJEM AJ PANI KVETKE
Sportinka

Ilča
Vložil(a) ilca-ilca, Po, 20/12/2010 - 15:53
Tak teď holky nevím... Květulko, dělá se ta sbírka nebo ne??? Anelaajko, jsi Zlato s velkým Z. Taky jsme doma měli monitor, 2 klávesnice a nevím kolik myší, jenže v rámci generálního úklidu tata všechno odvezl do sběrného dvora. Tak mi dejte vědět, co a jak, ať nejsem poslední!
Přeju všem hezký den. U nás je nějak divně pod mrakem.
Pa Ilča
»

Květulka - PRO ANELAAJKU !!!!!!
Vložil(a) Kveta Hornová, Po, 20/12/2010 - 10:07
ANELAAJKO tak jsem to přečetla. JSI ZLATÁ - tak to bude mít Cezmínka radost! Tak je to vyřešené a já mám také obrovskou radost, že bude moci být brzy mezi námi. DĚKUJI ZE SRDCE - HURÁ!!!!!

Květulka
Vložil(a) Kveta Hornová, Po, 20/12/2010 - 14:50
ANELAAJKO! JSI ZLATO! MOC DĚKUJI I ZA CEZMÍNKU A ZA VŠECHNY OCHOTNÉ PŘÁTELE. JSTE OPRAVDOVÍ, DĚKUJI MNOHOKRÁT. UŽ VIDÍM CEZMÍNKU, JAK PLÁČE RADOSTÍ: ONA SI TO ZASLOUŹÍ, DĚVČE NAŠE MILOVANÉ: TAK JSEM SPOKOJENÁ A NEMUSÍ, UŽ BÝT VÁNOCE. DĚKUJI BOHU, ŽE TO TAK DOPADLO A CEZMÍNKA SE MEZI SVÁTKY URČITĚ OZVE. DÍKY, DÍKY, DÍKY VŠEM!

Ahoj Květulko!
Vložil(a) Anelaaja, Po, 20/12/2010 - 11:16
To jsem ráda, že jsi to přečetla, už ho balím a dnes ho ještě odešlu, mrazy pominuly, tak by to mělo být OK !
Anelaaja
»


Ahojte všichni !
Vložil(a) Anelaaja, Po, 20/12/2010 - 16:21
Jsem ráda, že jsem mohla Cezmínce pomoci! Monitor jsem odeslala, tak snad k ní do svátků dorazí! Ona si to zaslouží za krásné přátelství a její dobré slovíčka, které vždy zahřály u srdíčka! A to, že jsem ji monitor mohla poslat, mně taky zahřálo u srdíčka. A co víc si přát!?

Ježišinko svätá Mária!

Tak smrti by som sa nazdala, ale niečo takéto... tak to ma riadne zdolalo...
Květulka, nenachádzam slov...
Alenka, ani neviem ako vyjadriť nevyjadriteľné, no intenzívne prežívané... vďaka za obrovskú radosť, že Vás tu môžem pozdravovať ďalej a byť s Vami v styku formou písaného slova. Vďaka a každodenné modlitbičky za Vaše zdravie, ktoré sa denne modlím pred spaním, mi Vás približujú a vrývajú Vás do srdca každodenne a to je duchovné spojenie, keďže od Vás ku mne prúdi sila dobrých prianí s myšlienkami na spolupatričnosť v dobrom i v tom nie prajnom.
Pane Bože! To ste ma riadne prekvapili a rozplakali...
Iluška, Tvoja fantázia ma pohladila a dojala... ja dnes len plačem od šťastia a radosti... moc ďakujem za knižôčku "Štěstí je dar" a Murphyho atď . a motýlika, ktorý predstavuje krídla dobra Tvojho srdiečka snažiaceho sa potešiť a darovať radosť... to sa Ti teda aj podarilo...
S Tvojim balíčkom mi prišiel ďalší od nášho  známeho slovenského poéta Stanislava Hábera v podobe jeho básní "Sto plus jedna láska".... prekvapil ma ako i Vy a potešil... asi ste sa všetci dobrí ľudia duchovne spojili, aby ste mi urobili more radosti a pripravili mi chvíle zaváňajúce tichým šťastím...
Každý z Vás mi pohladil dušu, čítajúc riadky s ponukami na pomoc Fanynka, Jindřiška, Katka, Ľudmilka, Dušanko, Honzíku, Ľubka, Martinka, Evka atď.,  aby som nebola odrezaná od sveta dobrých ľudí, od Vás, čo predstavuje kontakty prostredníctvom funkčného PC, klávesnice, myši, monitora a internetu...
Prepáčte, no som hlboko dojatá Vašimi počinmi a vďačná Bohu zato, že ste v mojom každodennom živote zapísaní s láskou v láske.

Nenachádzam slov na to, čo cítim...

Ď A K U J E M.....V Á M ! ! ! ! !

Cezmín

23.12.2010


Mojim netovým priateľom

s anjelským srdcom

Bráňme si naše tradície a nedajme si vnucovať cudzie.
Vložil(a) Avineto@seznam.cz, Ut, 21/12/2010 - 15:05
Slovensko i Čechy sú krajiny kresťanské
teda naše Vianoce sú o Božom Narodení
a tu nám Amerika silou mocou natíska
Santu namiesto Ježiška.
Je to viac ako urážlivé pre nše národy.
Je to ako facka výsmechu.
http://www.anti-santa.cz/
http://sklad.obrazku.cz/obr577809_kampatri.jpg

Šťastné a veselé...
Vložil(a) Dušan, Št, 23/12/2010 - 01:27
Rovnako sa pripájam s prianim krásnych
a pohodových Sviatkov Vianočných.
Všetkým, kto sem len „nakuknú“,
prajem pevné zdravíčko.

Holky a dievčatá,
čo sem dávate,
pohyblivé „mňaučatá“,
tikajúce hodiny,
zasnežené krajiny
a idúce obrázky,
zaslúžite obdiv,
a bez nadsázky,
aj keď sa to nerýmuje,
ste fantastickééééééééé.

Ešte raz všetkým, všetko naj,
praje Dušan

Za oknem jediná kouzelná vločka,
Říká nám od srdce: vše nyní počká
I když snad neleží hromady sněhu,
Teď je čas na lásku, radost a něhu
A hlava rodiny motlitbu odříká
Za dary přírody, život i kapříka
V adventním věnci svíčička dohoří
Všechno se do ticha pomalu ponoří
Zacinká na křišťál, zacinká zvoneček
V koutě se rozsvítí kouzelný stromeček
Balíčky v papíru s lesklými provázky
Tají nám dárečky, poselství od lásky
Baňkám na větvičkách z rozpaků rdí se šat,
Jak štědré je dávat a krásné přijímat,
Tu a tam vzplane prudce svíčka
Když spatří dárek od srdíčka
Radost a štěstí a úžasnou pohodu po celé Vánoční svátky
Vám ze srdce přeje Ilča

Keď sa blíži tá noc,
čo má magickú moc,
nech stíchnu navždy všetky drsné slová,
a začne nekonečná doba nová,
keď každý má na Zemi miesta dosť,
a plamienok lásky je večný hosť.

Od Ježiška balík zdravia
- vzácny poklad ako vravia.
Lásku, šťastie, žiadne hádky,
pohodu a krásne sviatky,
veselé Vianoce a šťastný Nový rok.
♥♥♥ Ľudmila ♥♥♥

 

Pozdravujem do Pezinka Katka
Vložil(a) Cezmín, Št, 16/12/2010 - 01:50
Aj som bola s vinšíkom, tortou a kvetinkami" za Vami na Slovakregion.sk Pezinok a vinšovala ku Katarínke spolu s Ľudmilkou Ardanovce... asi ste tam neboli pozrieť... Prajem veľa zdravíčka a príjemného predvianočného chystania sa na najkrajšie sviatky roka.
Dobrú noc Vám prajem. Ahojky! Cezmín
http://slovakregion.sk/horne-chlebany

Milá Cezmínka, veľmi, naozaj veľmi pekne ďakujem za blahoželanie
Vložil(a) ketke, Št, 16/12/2010 - 21:59
k meninám. Naozaj som nebola na Pezinku dlho pozerať.
Dôvodov je hneď niekoľko: nával práce, ktorá nepočká, ale aj lákadlo "utekať" za známymi na net,
čo odvádza od nutnej práce a v neposlednom rade starostlivosť o chorú maminu.
Preto mi ušli krásne priania na stránke Pezinka.
Ešte raz ďakujem a prajem pevné zdravie a veľa dôvodov na úsmev!!!
Katka
P.S.
Pozdravujem všetkých stálych návštevníkov stránok Veľkých Chlebian!

Príjemné prežitie najkrajších sviatkov
Vložil(a) sportinka1, Št, 23/12/2010 - 16:39
Ak láska topí ľad čo pani Zima vyčarila.
Ak dá človek viac čo v sebe skrýva.
Ak vládne všade ticho a počuť len praskať mráz.
Padajúce vločky a v detských očiach je vidieť jas.
Tak prišla doba , keď každý pre každého má pár prívetivých viet,
pre ten zázrak Vianoce a nad čaro Vianoc nič krajšieho niet!
Sportinka

 

Jsi zdravý? Jsi nemocný?
Jestli jsi zdravý,
nemáš se proč trápit.
Jestli jsi nemocný,
tak se trap jenom kvůli dvěma věcem:
Uzdravíš se?
Anebo zemřeš?
Jestli se uzdravíš,
nemáš se proč trápit.
Ale jestli zemřeš,
tak se trap jenom kvůli dvěma věcem:
jestli se dostaneš do nebe nebo do pekla.
Jestli se dostaneš do nebe,
nemáš se proč trápit.
Ale když se dostaneš do pekla,
tak budeš natolik zaneprázdněn pozdravováním svých přátel,
že nebudeš mít čas na trápení.
Tak proč se trápit?
Buď šťastný!
Anelaaja

 

Květulka - VŠEM CO NAHLÉDNOU !
Vložil(a) Kveta Hornová, So, 18/12/2010 - 11:15
Celoživotní vztahy nám dávají Celoživotní lekce. Musíme těmito lekcemi
postupně procházet a budovat jimi tento vztah, aby měl dobré základy.
Důležité je učit se z těchto lekcí, milovat tuto osobu a uvádět do praxe to,
co jsme se naučili ve všech ostatních našich vztazích, ve všech oblastech
našeho života.
Je smutné, že láska je slepá, ale přátelství ne. Přátelství je jasnovidec.
http://sklad.obrazku.cz/obr575456_Kokadvent.bmp

  

 

Pěknou třetí adventní
Vložil(a) Honza 1, Ne, 12/12/2010 - 17:15
Pěknou třetí adventní neděli přeji přátelům na netu. Počasí dnes nestojí za nic, ale tady na webu vládne krásná atmosféra, to je člověku hned líp, když sem zavítá. Přibyly krásné obrázky, jste šikovné holky, málo platné. Já jsem si ten návod od Cezmínky četl, tak třeba se mi taky někdy zadaří něco přidat.
Je fajn, že tady Cezmínku máme, že jo?
Jedeme za chvíli slavit vnoučkovo první narozeniny, bude dort s jednou svíčkou, už se těším, jak do něj plácne ručičkou,  jen doufám, že zrovna v tu chvíli budu připravený s foťákem...
Tak se všichni opatrujte.
Honza + http://www.czregion.cz/teskov

 

Přeju hezkou neděli.
Vložil(a) ilca-ilca, Ne, 12/12/2010 - 10:24
U nás je aprílově - chvilku chumelí,
chvilku prší...
Cezmínko, tady máš ode mě andělíčky
z vánočních trhů.
http://sklad.obrazku.cz/obr570557_Cezmnce.jpg
http://sklad.obrazku.cz/obr570558_Cezmnce1.jpgMOC VÁS VŠECKY ZDRAVÍM ZE SRDCE!
Vložil(a) Kveta Hornová, Ne, 12/12/2010 - 02:39
CEZMÍNCE vřelý dík za vše co pro nás vytváří a za laskavá slova.
Také obdivuji a děkuji za přáníčko, nádherné na dobrou noc.  To tedy určitě bude s tak láskyplným veršíkem pro všechny. Moc krásné a moc si vážím Cezmínko, že jsem mohla vstoupit do tvého srdíčka. Mám tě také v srdci a všichni tě máme moc rádi,  že jsi a že jsi naše. Vážím si celé naší netové rodinky. Přeji do dalších dní moc zdravíčka a našim marodům brzké uzdravení, aby tady s námi společně nakukovali a stopu pozdravení nechali. Klídek, pohodičku, pevné zdraví, svátky už se brzy slaví hi hi hi
http://sklad.obrazku.cz/obr570513_017512.gif
Květulka

A ještě
Vložil(a) ilca-ilca, So, 11/12/2010 - 19:25
Čtyři etapy života:
- věříš na Mikuláše
- nevěříš na Mikuláše
- děláš Mikuláše
- vypadáš jako Mikuláš

Milí moji!
Vložil(a) Cezmín, So, 11/12/2010 - 02:24
Zdravím si Vás všetkých na dobrú nocku
a Květulke prajem krásne sníčky anjelské,
Iluške objatia horúco nebeské,
Martinke krídla Pegasa,
nech sa ponad všetko nie príjemné povznáša,
Ľubke snové vízie nebeského chorálu,
chrániace citlivé duše od bôľu,
Jindřiške vánok dychu nebies oblakov,
Fanynke a Zuzke, patrí sa,
popriať bozky omamného Hypnosa,
Ľudmilke auru svetla božského,
Alenke silu vesmírnu od Neho
a Duškovi s Honzíkom...
nech ich objímajú počas noci modrookí,
dlhovlasí, dlhorukí a dlhonohí anjelíčkovia.
Snívajme!
Bez snov je svet temnejší...
KUK!
Ahojky! Cezmín

Anelaaja- přeji bezva páteček, opět nám nasněžilo!
Vložil(a) Anelaaja, Pia, 10/12/2010 - 07:35
Měsíc putuje ve Vodnáři. Vodnář - vzduch/ květ - ovlivňuje lýtko, holeň, kotník, patu a křečové žíly. Máte-li sedavé zaměstnání, noste preventivně alespoň v tyto dny stahovací punčochy. Do jídelníčku zařaďte dýňová a slunečnicová semena (obsahují zinek).
Slunce vychází 07:50, zapadá 16:00.
Měsíc vychází 10:53, zapadá 21:07.
Zase jenom rychle nakouknu, teď máme v práci šrumec a doma taky je napilno. Snad se to už uklidní. Moc Vás všechny pozdravuji!


Alenka moja
Vložil(a) Cezmín, So, 11/12/2010 - 01:53
zhon zažívajú milióny ľudí sveta, ale... príde chvíľka, keď sa to stlmí a bude zase "veget." Si silná osobnosť, zvládneš to a to bude ale pohodienka, keď všetko stíchne a budeš si hovieť na posteli pri nejakom dobrom filme v TV, či pri čítaní knihy alebo počúvaní príjemnej hudby... ojojoj, ani sa nenazdáš a tá chvíľka bude tu a dovtedy... VYDRŽAŤ! CUC!
Prajem dobrú nocku. nezabúdam na Vás, no aj ja som obvykle v kolotoči a po ňom sadnem k počítaču a robím stránky, pripravujem materiály či fotky, prosto robím a robím, no to ma už tak nezaťažuje, lebo ma to baví. Dobre sa vyspinkaj a prajem veľa síl do ďalších rušných dní života.
Ahojky! Cezmín


Zdravím si Vás a prajem pekný zbytok dňa...
Vložil(a) Cezmín, Št, 09/12/2010 - 16:24
Dievčence a chlapci... som totálne dorehnená, až ma boky bolia...

Manžel mi tu hovoril to, čo mu povedal kamarát v krčme na opravený bicykel. Manžel totiž opravuje občas bicykle ľuďom z dediny, je to pre neho zábavka na zimné večery a v lete zase na vyplnenie večera pred spaním.

Napísala som to vo forme vtipu, lebo to aj je vtipné...

Bicykel
Sťažuje sa Fero kamarátovi, ktorý mu opravil bicykel:
- Imre, zle si mi opravil bicykel!
Imre stuhne, pretože robí poctivú robotu a pýta sa:
- A čo bolo na ňom zle opravené?
Fero mu s vážnou tvárou odpovedá:
- Vieš Imre, bicykel funguje, ale len do vypitých troch poldecákov a potom ma zhodí do jarku pri ceste!

A neutrálna forma:
Sťažuje sa zákazník opravárovi bicyklov:
Pán opravár, zle ste mi opravili bicykel!
Opravár stuhne, pretože robí poctivú robotu a pýta sa:
A čo bolo na ňom zle opravené?
Zákazník s vážnou tvárou mu odpovedá:
Viete, bicykel funguje len do vypitých troch poldecákov a potom ma zhodí do jarku pri ceste!
Ahojky! Cezmín

Iluška, na zdravie hneď zrána... ŽIVIÓÓÓ!!!
Vložil(a) Cezmín, Št, 09/12/2010 - 05:49
http://gloriapolo.czweb.org/Album17/00116.jpg

Iluška
Ticho prišiel, ako sen, Tvoj narodeninový deň.
Osláv si ho, jedz a pi, potom dlho šťastne ži!
Iluška, prajem Ti šťastie, prajem Ti zdravie,
nech Ti láska k životu nikdy nezhrdzavie.
Život ti dal, čo posiaľ dať ti mal,
niekto ťa potešil, niekto oklamal.
Len to najkrajšie, čo život môže dať,
chcem Ti v čase Tvojho sviatku zaželať.
Nech slza bolesti Ti tvár nikdy nezmáča,
žiaľ a smútok nech sa ti chrbtom otáča,
nech len zdravie, šťastie, láska a dobrota,
sú náplňou ďalších rokov Tvojho života.
Zo srdca želá
Cezmín

A jeden pro úsměv!
Fajn ranko s dobrou náladou!
Vložil(a) Kveta Hornová, St, 08/12/2010 - 10:39
Tak váš smíšek už je tady, poslouchejte moje rady,
jednou cestou až do ráje může být i hrnek čaje,
druhou přidám v cukuletu,
pošlete přátelům větu o tom, jak se dneska daří,
přidejte i úsměv v tváři,
třetí rada bude krátká, ozdobte si dveře, vrátka
kousek jmelí, prskavkami, dobré ránko, jsem tu s vámi.
Květulka
 

Dostala jsem
Vložil(a) Lucíšek01, Ne, 12/12/2010 - 22:12

ZÁSADY DOBRÉ HOSPODYŇKY.
OKNA MYJI MÁLOKDY, protože miluji ptáky a rozhodně nechci
aby si zbytečně rozbíjeli hubu.
PODLAHY NEVOSKUJU, protože myslím na bezpečnost svých hostů.
JARNÍ ÚKLID NEDĚLÁM, mám ráda všechny roční sezony a nechci
aby ty zbylé žárlily.
HMYZ MI NEVADÍ, každý brouk má své jméno a souhlasí se vším
co řeknu.
NEVAŘÍM MOC CHUTNÁ JÍDLA,protože nechci vystresovat své hosty
cože mají uvařit oni, až přijdu já k nim.
NEPLEJU ZAHRADU, protože nechci mařit "BOŽÍ ÚSILÍ"
NEVYHAZUJI STARÉ VĚCI, manžel nemůže nic najít, tak nač ho
plést ještě víc.
NEŽEHLÍM, rozhodla jsem se věřit cedulkám "NEMAČKAVÉ"
NESTRESUJI SE NIČÍM,kdo to dělá - umře mladý
a já chci vydržet co nejdéle.
A PAMATUJ!!! - uklizený dům je znakem, že máš příliš volného času!
TVÁ DOBRÁ HOSPODYŇKA.

Nové pracovní desatero
Vložil(a) ilca-ilca, Po, 20/12/2010 - 16:07
1 - Žij, abys mohl odpočívat!
2 - Miluj svoji postel , je to Tvůj chrám !
3 - Když Tě přijde někdo navštívit , aby si odpočinul, stůj (lež) při něm !
4 - Odpočívej přes den, abys v noci mohl spát!
5 - Práce je posvátná, proto se jí ani nedotýkej !
6 - Nikdy nedělej zítra to, co můžeš udělat pozítří !
7 - Pracuj tak málo, jak je to jen možné. Co je potřeba udělat, nechej udělat jiné !
8 - Uklidni se. Nikdo ještě nezemřel z nicnedělání, ale při práci by sis mohl ublížit !
9 - Když pocítíš potřebu pracovat, pohodlně si sedni, aby Tě to přešlo!
10 - Nezapomínej, že práce je zdravá! Proto ji přenech nemocným....
 

 Vložil(a) ilca-ilca, Ut, 07/12/2010 - 22:23
To je zajímavé...
http://www.ultrapc.cz/magicka-koule/

»
Ahoj Ilonko.
Vložil(a) ostrava, St, 08/12/2010 - 18:50
No to jsem blázen, ono to čte myšlenky. Supéééér....Jindra

»
Vždy s úsmevom.
Vložil(a) Dušan, St, 08/12/2010 - 00:42
To je skutočne zaujimavé.
Ilča, to sa ti podarilo, idem sa z toho "zblázniť" - zakaždým mi to ukáže správne, čo je to ozaj "počarované? ???
Kto ste to neskúsili - neuveríte.
Dobrú nocku - mám nad čím premýšlať - neviem či sa mi nebude o tom aj snívať - ha ha ha.
Pozdravuje Dušan

»
Tento krát ozaj s úsmevom...
Vložil(a) Dušan, St, 08/12/2010 - 01:06
Ale už to mám, viem ako to "funguje", ale je to aj tak zaujimavé, že to ktosi vymyslel. Už môžem snívať o niečom inom - no veď ani by som nezaspal....
Dobrú nocku praje Dušan.

»
No a
Vložil(a) Cezmín, St, 08/12/2010 - 14:49
veď nebuď "škrob" Duško a prezraď nám, ako to funguje...
zadala som nesprávny odpočet a ukázalo mi to iný znak, ako ten, na ktorý som pozerala... hahaha...
Zdravím do Kálnice a prajem pohodičku a veľa zdravíčka.
Ahojky! Cezmín

»
Nie som škrob, ale
Vložil(a) Dušan, St, 08/12/2010 - 16:13
počkám až to všetci vyskúšajú a možno zajtra, prezradím princíp čarovnej gule.
Čaute - Dušan

»
Magická guľa - prečo je to tak:
Vložil(a) Dušan, Št, 09/12/2010 - 12:38
Pekný deň prajem - u nás upršaný.

Ak dodržíme pokyny: určíme dvojčíslo – sčítame tieto dve čísla - a súčet odpočítame od pôvodného čísla - dostaneme výsledok, ktorý je buď číslo 9, alebo jeho násobok / 9 – 18 – 27 – 36 – 45 – 54 – 63 – 72 alebo 81 / Vedľa týchto čísel je vždy vyobrazený rovnaký symbol, ktorý je zároveň naprogramovaný v „čarovnej“ guli. Pri každom ďalšom pokračovaní sú symboly zmenené pri všetkých číslach s tým, že pri uvedených číslach / násobkoch 9 –ky / sú vždy iné, ale rovnaké symboly, ako sú zároveň nastavené v „čarovnej“ guli....
A - je to...
Dušan

K "Magické kouli" ...
Vložil(a) Honza 1, So, 11/12/2010 - 20:47
Dnes ještě jednou....
Před pár dny tady byla krásná hry s MAGICKOU KOULÍ, pamatujete? Je krásná a mně se moc líbila a líbí dál. Napsal jsem odkaz jednomu známému a dostalo se mi odpovědi. Matematici jsou hrozní lidé :-), ale jak ta magická koule funguje je tady :
...
Určete si dvojciferné číslo:
Jakékoliv dvojciferné číslo lze napsat jako 10a+b, kde je pouze 9 možnosti pro a=1,2,.,9 a pouze 10 možnosti pro b=0, 1,2,.,9
sečtěte jeho cifry: a+b a výsledek odečtěte od původního čísla: (10a+b)-(a+b)=(10a-a)+(b-b)=9a.
To znamená, ze výsledné číslo 9a může nabýt pouze 9 různých hodnot daných hodnotou čísla a: 9a = {9; 18; 27; 36, 45; 54; 63; 72; 81}
V tabulce vyhledejte výsledné číslo a koncentrujte mysl na symbol vedle něho. Poté klikněte na magickou kouli:
Teď už jenom stačí přiradit všem těmto devíti různým možným výsledným číslům 9a jenom jeden jediný společný symbol, a tento společný symbol potom v každé nové hře zaměnit za jiný společný symbol, čímž se dodá této v podstatě stacionární hře dojem proměnlivosti a magiky. Jako důkaz lze vizuálně zkontrolovat v dané tabulce symbol za čísly: {9; 18; 27; 36, 45; 54; 63; 72; 81} a přesvědčit se tak, ze se vždy jedná jen o jeden jediný společný symbol, i když v každé hře (pokusu) jiný...
....
Moc moudřejší nejsem :-) ani teď, jen jsem tušil, že v tom je matematika. Tušení se změnilo v jistotu :-), to je vše...
Honza + http://www.czregion.cz/teskov

 

Môj recept...

Vložil(a) Dušan, Po, 20/12/2010 - 22:48
Tak ako som sľúbil pred nedávnom Iče, podelím sa i ja so svojím receptom na dobroty...
Má to však jeden háčik, realizácia pre bývajúcich v meste v „činžiakoch“ je zložitejšia a možno niekedy až nemožná i keď predpoklady na obstaranie „špécií“ na dobrotu, sú veľa krát lepšie, ako na dedine. Pre vynachádzavejších, však ani toto nemusí byť problémom.....
Možno teraz premýšľate, o čo tak asi ide, no samozrejme „recept na domácu klobásku“ – no čo by ste iné asi mohli čakať ........?
Keďže domáca zabíjačka je u nás v rodine už viac ako 25 ročná minulosť, zostal som len pri tradícií pred Vianocami, spestriť jedalníček o domácu špecialitu -naposledy v minulom týždni
Moja skúsenosť je nasledovná:
Kúpim prerastený mäsitý bravčový bôčik - 3 diely a 1 diel - bravčová lopatka.
Spolu cca 12 – 15 kg – špeciálne očistiť, odblaniť a pod.
Zomlieť na mäsovom mlynčeku „8“ cez „šajbu“ so 6 dierkami priemer 13 mm.
– osvedčilo sa mi mlieť za pomoci vŕtačky.
„Špécie“ na 1 kg mäsa:
soľ .........................: 1,9 dkg
Sladká paprika.......: 1,0 dkg
Štipľavá paprika ...: 0,35 dkg
Korenie .................: 0,25 dkg
Cesnak ..................: 1,9 dkg
Celý kmín .............: 0,3 dkg
Kryštálový cukor...: 0,2 dkg
Toto všetko spoločne dôkladne vymiešam, bez použitia kvapky vody a na „mäsiarskej lodni“ urovnám vo vrstve cca 5 – 8 cm a v chladnej miestnosti nechám „odležať“ cca 1,5 až 2 dni.
Po následnom opätovnom dôslednom premiešaní napĺňam do zakúpených tenkých bravčových čriev. „Nadievam“ buď cez „mäsiarsku nadievačku“, alebo cez mäsový mlynček s plastovým nadstavcom na tento účel – nedostáva sa do klobásky vzduch, čo v nadievačke nemožno vylúčiť, ale to dlhšie trvá. Je ideálne, ak sa nemusia črevá prepichovať, aby z nich vyšiel prípadný vzduch.
Údenie prevádzam spravidla na druhý deň po naplnení, keď predtým mám klobásky uložené na paliciach v chladnej miestnosti.
Údenie:
Priznám sa, že údenie robím na viac ako 40 rokov starej udiarni - „kotlina“ s dreveným cca 2 m vysokým nadstavcom. Používam výhradne bukové „kláty“, najlepšie dva vedľa seba, aby podľa možnosti horeli - tleli malým plameňom. Priestor horenia mám prekrytý plechom a v štyroch miestach sú voľné prieduchy na prívod spalín horenia na zavesené klobásky. Horenie netlmím pilinami, ani nezalievam vodou – prílišné horenie utlmím tým, že kláty od seba trochu vzdialim. Pri tomto všetkom cez teplomer sledujem teplotu v udiarni. Osvedčilo sa mi počas prvej hodiny údenia dosiahnuť teplotu v udiarni cca 55 st. C – max do 60 st.C, nie na dlho, lebo potom klobásky otekajú a cez prípadné dierky v črevách vyteká masť, čo je nežiaduce. Ďalšie údenie prevádzam za teploty cca 35, max.. 40 st. C, po dobu cca 9 hodín. Klobásky musia byť červené od údenia a papriky, lesklé, čomu dopomáha primiešaný cukru.
V žiadnom prípade by nemali byť klobásky od dymu „začadené“ a zaprášené od prípadného popola a pod.
No a potom, už len aby aspoň pár dní mrzlo, aby na „povale“ pod hliníkovou strechou, dobre „vymrzli“. Po cca 14 dňoch možno konzumovať i na „surovo“, najlepšie však uvariť.
Určite každému chutia rovnako dobre ako „medovníčky“ s tým rozdielom, že ich netreba „zdobiť“.
Takže, tak.....
PS.: Už viac ako 20 rokov mám pripravené šamotové tehly, že si v zahrade postavím novú udiareň so sušiarňou na ovocie a krb, všetko v jednom, ale stále mi to akosi nevychádza.....
Všetkých pozdravuje – Dušan.
 

Iluška na krídlach motýľa...

 

  

ODKAZY

Cezmín:
http://cezmin.wz.cz
Vianoce:
http://vianocesk.ic.cz
Svadba: http://svadbask.unas.cz
Cezmín:
http://cezmin.czweb.org
Bylinky:
http://bylinky.czweb.org
Čas Vianoc: http://vianocesk.wz.cz
Mikinka:
http://mikinka.czweb.org
Cintorín:
http://cemetery.zaridi.to
Jánska noc:
http://cbjanskanoc.ic.cz
Pani Príroda:
http://eufrosyne.wz.cz
Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org
Svet bábik: http://svetbabik.czweb.org
Gloria Polo:
http://gloriapolo.czweb.org
Veľkonočné sviatky:
http://velkanoc.ic.cz
Michal Krpelan:
http://michalkrpelan.wz.cz
Milujem pani P... :
http://milujempanip.wz.cz
Aishwarya Ray z Indie:
http://aishwarya.wz.cz
Horné Chlebany :
http://hornechlebany.unas.cz
CBRSK H.Chlebany: http://cbrsk-chlebany.euweb.cz
Múdra ako rádio:
http://www.mudraakoradio.euweb.cz
CB Fan rádioklub Slovakia - CBRSK:
http://cbrsk.euweb.cz
[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

Návštevná kniha - Questbook

klikni na obrázok

Cezmín Slovakia 23.12.2010